Jdi na obsah Jdi na menu
 


Očista těla i duše

19. 1. 2014

 

http://www.prozdravi.cz/ocista-tela-i-duse-dr-ruediger-dahlke-doris-ehrenbergerova.html

Očista těla i duše

Dr. Ruediger Dahlke, Doris Ehrenbergerová

Očista těla i duše (Dr. Ruediger Dahlke, Doris Ehrenbergerová)

Autoři knihy Očista těla i duše čtenářům radí, jak se zbavit jedovatých látek, odplavit škodliviny a uvolnit se pomocí finančně i technicky nenáročných, ale o to účinnějších procedur - půstů, diet, koupelí a nejrůznějších přírodních prostředků.

V dnešní uspěchané době, kdy se náš životní styl neustále zrychluje, se mnozí z nás vracejí k starým osvědčeným metodám, jimiž chtějí uvést svůj organismus znovu do rovnováhy s okolním prostředím. Život v poklusu, nedokázat se zastavit v koloběhu každodenních povinností, přináší dříve či později řadu zdravotních a psychických problémů. Únava, chronická nespavost, bolesti hlavy a zad, neschopnost soustředění, ale třeba i obezita a vysoký krevní tlak jsou jen špičkou ledovce civilizačních chorob, který již několik desítek let potápí naši civilizaci. A často přitom stačí tak málo – udělat si na sebe trochu času a pomocí osvědčených metod očistit své tělo i duši.

Dr. Ruediger Dahlke (1951) - proslulý lékař a terapeut v oblasti přírodního léčitelství, homeopatie a psychoterapie, zapálený popularizátor alternativních cest ke zdraví a renomovaný autor řady bestsellerů v jedné osobě v této knize otevírá pokladnici svých zkušeností a jedinečných znalostí a nabízí nám praktické rady nejen pro fyzický pocit pohody, ale i vědomé prožívání a naprostou harmonii na tělesné, emocionální, duchovní a duševní úrovni.

Úryvek z úvodu:

(...) Výsledky pokusů na zvířatech jsou jen zřídka aplikovatelné na lidi; v tomto případě tomu tak ale zřejmě je. Také u lidí se ukazuje, že skrovná a hodnotná strava s ojedinělými obdobími půstu se osvědčuje jako jediné skutečně účinné opatření pro prodloužení života. Neprodlužuje se tím jen kvantita života, citelně se zvyšuje i jeho kvalita. Člověk takzvaného Starého světa, dožívající se podle statistiky délky života asi sedmdesáti let, tedy stojí před volbou, zda z této délky cílevědomou stravou chce učinit 93 (+33 %), anebo 53 let (-25 %). "Malý rozdíl" 40 let by nás měl přimět k zamyšlení, přece jenom jde o polovinu života, nehledě na naprosto nesrovnatelnou kvalitu života obou extrémů.

(...)

V této knize, která zdůrazňuje především praktické postupy, nebudeme informace o duchovním přístupu k problémům s váhou, trávením, nemocemi a psychickými obtížemi opětovně uvádět u každého bodu, je to ale základ našeho myšlení, i když to při jednotlivých praktických tipech nemusí být hned zřejmé. Kde mluvíme o příčinách, máme na mysli příčiny, které takříkajíc leží mezi nejhlubší duševní rovinou a rovinou těla. Tradiční čínská medicína v této oblasti pracuje velmi úspěšně s regulací toku energie. To jí ani v nejmenším nebrání, aby neuznávala nadřazenou důležitost duševní složky. V tomto duchu poskytuje naše kniha prostor sice především praktickým možnostem, stále ale s ohledem na to, že duševním úrovním se dostalo přednostního práva již ve zmíněných ostatních knihách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář